pompa ciepła Calibra Eco

CALIBRA ECO

 • Pierwsza na świecie gruntowa pompa ciepła o najniższym GWP
 • Zielona technologia – czynnik chłodniczy R452B
 • Doskonała efektywność ogrzewania (SCOP 5,96)
 • Duże ilości ciepłej wody użytkowej (260 litrów)
 • Najniższy poziom natężenia dźwięku (29-48 dB(A))
 • Technologia inwerterowa precyzyjnie dostosowuje pracę pompy do zapotrzebowania w czasie rzeczywistym
 • Elastyczność – nowe lub modernizowane obiekty
 • Online – zdalne sterowanie pompą ciepła
 • Najlepsze skandynawskie wzornictwo i funkcjonalność
Calibra Eco

Cechy

Doskonała wydajność przez cały rok
Thermia Calibra Eco to gruntowa pompa ciepła z technologią inwerterową, która zapewnia doskonałą wydajność dzięki unikalnym rozwiązaniom technicznym. Dzięki imponującemu sezonowemu współczynnikowi efektywności (SCOP) wynoszącemu 5,96 (przy ogrzewaniu podłogowym 35°C zgodnie z EN14825), Calibra Eco umożliwia zmniejszenie zużycia energii nawet o 80%.

SCOP to miara określająca, na ile efektywnie pompa ciepła pracuje przez cały rok, z uwzględnieniem okresów ciepłych i zimnych. Wskazuje stosunek ilości wytworzonej energii do energii pobranej. Im wyższa jego wartość, tym system jest lepszy.


Ekologiczny superbohater – niski GWP i czynnik R452B
W Thermii dążymy do zmniejszania wpływu na środowisko. Dlatego Calibra Eco jest pierwszą na rynku gruntową pompą ciepła z bardziej przyjaznym dla środowiska czynnikiem chłodniczym R452B i najniższą wartością GWP * – 628. Ponadto, dzięki unikalnej konstrukcji, Calibra Eco wymaga mniejszej ilości czynnika chłodniczego niż inne pompy ciepła, dzięki temu tzw. ekwiwalent CO2 jest bardzo niski.

Czynnik chłodniczy R452B reprezentuje innowację pod każdym względem. Jest to doskonały nośnik ciepła, który prowadzi do większej efektywności energetycznej.

* GWP to skrót od Global Warming Potential i jest obecnie najdokładniejszą miarą oceny poziomu wpływu na środowisko.


Elastyczność
Pompa ciepła Thermia Calibra Eco ma modulowaną moc i jest dostępna w 3 modelach : Calibra 8 (2–7kW), Calibra 12 (3–12kW) oraz Calibra 16 (4–16 kW). Calibra Eco jest dostępna w wersji trójfazowej (400 V)  a modele 8 i 12 również w wersji i jednofazowej (230 V).

Calibra Eco ma wbudowany 184-litrowy zbiornik ciepłej wody użytkowej i w razie potrzeby można ją również podłączyć do MBH Calibra 200, MBH Calibra 300 lub innego innego zbiornika c. w. u.

Dzięki szerokiej gamie akcesoriów, Calibra Eco może również zapewniać ogrzewanie basenu czy też współpracować z panelami słonecznymi lub dodatkowymi źródłami ciepła.


Więcej ciepłej wody użytkowej, szybciej
Zbiornik c.w.u. jest wyposażony w naszą technologię TWS (Tap Water Stratification – termiczne uwarstwienie wody), dzięki czemu ciepła woda użytkowa jest przygotowywana szybciej i osiąga wyższą temperaturę niż przy zastosowaniu tradycyjnej technologii. Ponieważ gorąca woda jest mieszana z zimną w celu uzyskania temperatury użytkowej, ilość ciepłej wody użytkowej jest znacznie większa ze względu na wysoką temperaturę wyjściową.

Technologia inwerterowa i TWS sprawiają, że Calibra Eco jest najszybsza i najbardziej ekonomiczna w swoim segmencie w przygotowaniu ciepłej wody: 260 litrów ciepłej wody użytkowej w temperaturze 40°C

Niski poziom natężenia dźwięku
Innowacyjna konstrukcja mechaniczna sprawia, że Calibra Eco jest jedną z najcichszych pomp ciepła na rynku. Poziom natężenia dźwięku podczas pracy Calibra Eco 12 waha się od 29 dB (A) do 44 dB (A), w zależności od prędkości sprężarki (zgodnie z EN12102 i EN ISO 3741).

Calibra Eco 12 to jedna z najcichszych pomp ciepła na rynku.

Technologia inwerterowa
Dzięki ciągłemu dostosowywaniu mocy pompy ciepła do aktualnego zapotrzebowania, pompa ciepła może zaspokoić 100% zapotrzebowania na energię. To z kolei oznacza, że użytkownik nie musi już ponosić kosztów dodatkowego ogrzewania.

Nowy, inteligentny system sterowania
Sterownik koordynuje pracę systemu grzewczego i zarządza jego funkcjami. Pompy ciepła Thermia pracują z pełną precyzją, zapewniając uzyskanie w domu najlepszego możliwego komfortu cieplnego przy najniższych możliwych kosztach. Korzystanie z naszych sterowników jest niezwykle proste.

System wykorzystuje algorytm, który zapewnia najniższe możliwe koszty eksploatacji przy utrzymaniu wymaganej temperatury pomieszczeń.

Nowe właściwości:

 • Asystent uruchomienia – zawiera instrukcje krok po kroku dotyczące pierwszego uruchomienia
 • Kolorowy ekran dotykowy i intuicyjne menu
 • Pełny przegląd temperatur i krzywej grzewczej
 • Aktualizacja oprogramowania typu „plug and play” przez gniazdo USB
 • Interfejs do systemu automatyki budynkowej BMS (Building Management System) – możliwość korzystania z zalet inteligentnego domu – Smart House

Sterownik z ekranem dotykowym
Sterownik wyposażony jest w kolorowy dotykowy wyświetlacz, którego użytkowanie jest bezproblemowe dzięki intuicyjności menu. Interfejs użytkownika, czytelna infografika i dotykowa nawigacja zapewniają komfort pracy z urządzeniem.

Technologia Optimum
Technologia Optimum na bieżąco monitoruje pracę instalacji grzewczej i odpowiednio dostosowuje wydajność pompy. Pompy cyrkulacyjne klasy A z płynną regulacją prędkości obrotowej gwarantują dostosowanie ich codziennej pracy do wymagań użytkownika i panujących warunków. Dzięki temu można mieć pewność, że pompa ciepła zawsze pracuje z największą efektywnością.

Ogrzewanie
Najczęściej występujące w Europie systemy ogrzewania są oparte na przekazywaniu ciepła za pomocą wody do grzejników lub ogrzewania podłogowego. Wyjściowa temperatura wody w instalacji grzewczej to przeważnie 30-35°C dla ogrzewania podłogowego i 45-55°C dla grzejników. Pompy ciepła Thermia stanowią bardziej ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych kotłów w nowoczesnych budynkach, zarówno nowopowstałych jak i modernizowanych, oraz niezależnie od temperatury wymaganej w instalacji grzewczej.

Chłodno latem
Pompa ciepła stanowi źródło ogrzewania w trakcie zimy, natomiast latem proces ten można po prostu odwrócić. Pompa ciepła odbiera ciepło z budynku i odprowadza je do odwiertu w gruncie, zapewniając chłodzenie. Taki sposób chłodzenia jest znacznie tańszy niż tradycyjna klimatyzacja. Thermia Calibra Eco z opcjonalnym wyposażeniem może również efektywnie chłodzić dom latem.

Podgrzewanie basenu
Pompę Thermia Calibra Eco można z łatwością rozszerzyć o funkcję podgrzewania basenu. Dzięki temu korzystanie z basenu jest możliwe bez względu na porę roku, przy jednoczesnym znacznym obniżeniu kosztów podgrzewania go.

Thermia Online w standardzie
Aplikacja Thermia Online umożliwia kontrolę prawidłowego działania systemu grzewczego i obniżenie temperatury, kiedy domownicy są poza domem lub otrzymywanie powiadomień, jeżeli wydarzy się coś nieprzewidzianego. Nasz system online dostarcza serwisantom kompleksowe dane diagnostyczne i umożliwia im szybkie reagowanie na zgłoszenia i uzyskanie dostępu do bieżących informacji o pracy systemu. Aplikacja Thermia Online jest dostępna zarówno w wersji przeznaczonej do systemu Android, jak i iPhone.

Wbudowana funkcja online jest częścią inteligentnego systemu sterowania. Aplikacja Thermia Online jest dostępna zarówno na Androida, jak i iPhone’a.

Esencja skandynawskiej sztuki projektowania i trwałości
Pompy ciepła Thermia są projektowane, testowane i produkowane w kraju o klimacie zaliczanym do najsurowszych w Europie. Szwedzkie zimy potrafią być ekstremalnie surowe. Najzimniejszym miesiącem jest zwykle luty, kiedy temperatury spadają nawet do -30°C, a nawet jeszcze niżej na północy, zaś ogrzewanie jest konieczne od września do maja. Thermia Calibra Eco bazuje na 40 latach doświadczenia w projektowaniu i produkcji pomp ciepła.