Pompa ciepła MEGA

MEGA

 • Gruntowa pompa ciepła do komercyjnych zastosowań o mocy do 1400 kW
 • Zmniejsz zużycie energii nawet o 80%
 • Technologia inwerterowa precyzyjnie dostosowuje pracę pompy do zapotrzebowania w czasie rzeczywistym
 • Nowy sterownik i nowoczesny kolorowy ekran dotykowy
 • Możliwość połączenia do 16 jednostek w układzie kaskadowym
 • Technologia gorącego gazu do efektywnej produkcji ciepłej wody użytkowej
 • Jedno rozwiązanie do ogrzewania, chłodzenia i przygotowywania ciepłej wody użytkowej
 • Funkcja jednoczesnego ogrzewania i chłodzenia
 • Online – zdalne sterowanie pompą ciepła
 • Gotowa do współpracy z systemem zarządzania budynkiem (BMS) za pośrednictwem magistrali Modbus
Mega

Cechy

Najlepsze właściwości użytkowe z zaawansowanymi funkcjami
Gruntowa pompa ciepła do zastosowań komercyjnych Thermia Mega to idealny wybór do wszelkiego rodzaju budynków komercyjnych z zaawansowanymi systemami ogrzewania i chłodzenia, spełniający bardzo wysokie wymagania zarówno w zakresie efektywności energetycznej, jak i funkcjonalności. Dzięki temu są one doskonałym rozwiązaniem w przypadku budynków komercyjnych i publicznych wymagających zaawansowanego systemu sterowania i specjalnych aplikacji. Dzięki imponującemu sezonowemu współczynnikowi efektywności (SCOP) wynoszącemu 5.7 (Mega S przy B0/W35 zgodnie z EN14825, zimny klimat) Thermia Mega pozwala uzyskać oszczędności energii sięgające 80%.

Technologia inwerterowa
Poprzez dostosowywanie na bieżąco mocy grzewczej pompy ciepła do aktualnych potrzeb pompa ciepła może zaspokoić w 100% zapotrzebowanie na ciepło. To z kolei oznacza, że użytkownik nie musi już ponosić kosztów dodatkowego ogrzewania. Technologia inwerterowa pozwala pogodzić duże zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania w zimie z mniejszym zapotrzebowaniem na ciepłą wodę użytkową latem bez potrzeby stosowania dużych zbiorników c.w.u. Ponadto sprężarka ze zmienną prędkością obrotową jest bardziej przyjazna dzięki układowi miękkiego startu obniżającemu prąd rozruchowy.

Moc grzewcza i elastyczność
Thermia Mega występuje w zakresach mocy grzewczej: 10-33 kW, 11-44 kW, 14-59 kW i 21-88 kW. Możliwe jest również „kaskadowe” połączenie maksymalnie 16 urządzeń w celu uzyskania do 1400 kW mocy grzewczej. Pompy połączone kaskadowo są uruchamiana kolejno jedna po drugiej w zależności od potrzeb energetycznych, zapewniając minimalne zużycie energii bez względu na moc grzewczą. Dzięki unikalnej funkcji zwanej Energy Source Control moc grzewcza jest dostosowana do aktualnie dostępnego źródła energii (odwiertów lub powietrza wywiewanego). Zainstalowanie pompy Thermia Mega zwraca się w krótkim czasie dzięki ogromnym oszczędnościom energii zużywanej na ogrzewanie i chłodzenie. Dzięki szerokiej gamie akcesoriów Mega może również zapewnić podgrzewanie basenu oraz współpracować z dodatkowymi źródłami ciepła.

Chłodzenie pasywne i aktywne – komfort cieplny przez cały rok
Duże przeszklenia w wielu nowoczesnych budynkach świetnie sprawdzają w ciemniejszych miesiącach roku, lecz latem często powodują nadmierne nagrzewanie się budynku. Pasywne systemy chłodzenia zapewniają utrzymywanie idealnego komfortu pomieszczeń przez cały rok. W razie potrzeby można je wspomagać przy użyciu aktywnych systemów chłodzenia z wykorzystaniem sprężarki pompy ciepła. Zarówno chłodzenie pasywne, jak i aktywne jest znacznie bardziej ekonomiczne od tradycyjnych systemów klimatyzacji. Pompa Mega może zapewnić efektywnie chłodzenie obiektu latem.

Wyjątkowa efektywność przy jednoczesnym ogrzewaniu i chłodzeniu
Jednoczesne ogrzewanie i chłodzenie umożliwia dalsze zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych. W tym celu łączy się równolegle kilka pomp ciepła między zbiornikami buforowymi wody ciepłej i zimnej. Zbiorniki wody ciepłej są połączone ze strefami ogrzewania a zbiorniki wody zimnej ze strefami chłodzenia. Pompa Mega wówczas po prostu dokonuje wymiany ciepła i chłodu w zależności od potrzeb budynku. Na przykład podczas chłodzenia sali konferencyjnej w hotelu odebrana nadwyżka ciepła jest wykorzystywana do podgrzewania wody w basenie lub spa.

Wyjątkowo efektywne przygotowywanie c.w.u. dzięki technologii gorącego gazu
Thermia opracowała unikalną, zgłoszoną do opatentowania metodę przygotowania c.w.u. Jednocześnie z podgrzewaniem wody przeznaczonej do rozprowadzenia w instalacji grzewczej budynku przygotowywana jest ciepła woda użytkowa o bardzo wysokiej temperaturze z wykorzystaniem dodatkowego wymiennika gorącego gazu. Oznacza to, że tym okresie roku, kiedy budynek jest ogrzewany uzyskuje się mnóstwo ciepłej wody użytkowej przy bardzo niskich kosztach.

Nowy inteligentny system sterowania
Sterownik koordynuje pracę systemu grzewczego i zarządza jego funkcjami. Pompy ciepła Thermia pracują z pełną precyzją, zapewniając uzyskanie w domu najlepszego możliwego komfortu cieplnego przy najniższych możliwych kosztach. Korzystanie z naszego sterownika jest niezwykle proste.

Cech nowego sterownika:

 • Menu i algorytmy opracowane przez Thermia
 • Nowoczesny kolorowy ekran dotykowy
 • Przyjazne dla użytkownika, intuicyjne menu z ikonami i infografikami
 • Pełny przegląd temperatur z układu chłodzenia
 • Wizualizacja pola pracy sprężarki tzw. koperty pracy
 • Wykres krzywej grzewczej z 7-punktową regulacją
 • Aktualizacja oprogramowania w trybie plug-and-play przez gniazdo USB
 • Gotowa do współpracy z systemem zarządzania budynkiem (BMS) za pośrednictwem magistrali Modbus

Thermia Online
Pompa Mega może być wyposażona w funkcję Thermia Online, która umożliwia zdalne sterowanie i monitorowanie za pomocą smartfona lub komputera. Nasz system online dostarcza serwisantom kompleksowe dane diagnostyczne i umożliwia im szybkie reagowanie na zgłoszenia i uzyskanie dostępu do bieżących informacji o pracy systemu. Sterowanie i monitorowanie w trybie online umożliwia optymalizowanie efektywności energetycznej przez właścicieli budynków znajdujących w różnych miejscach.

Aplikacja Thermia Online jest dostępna zarówno w wersji przeznaczonej do systemu Android, jak i iPhone.

Integracja – gotowość do współpracy z systemem BMS
Zaawansowany system sterowania tej pompy ciepła do zastosowań komercyjnych na bieżąco monitoruje wszystkie funkcje, dzięki czemu użytkownik dysponuje pełnym obrazem pracy instalacji. Pompa Mega może komunikować się z innymi systemami sterowania (systemami zarządzania budynkiem – BMS) za pośrednictwem magistrali Modbus.

Szwedzka jakość i skandynawski design
Pompy ciepła Thermia są projektowane, testowane i produkowane w kraju o klimacie zaliczanym do najsurowszych w Europie – Szwecji. Wszystkie nasze produkty są projektowane i wykonywane z europejskich podzespołów najwyższej jakości. Thermia zapewnia autoryzowane doradztwo w zakresie projektowania instalacji. Jesteśmy dumni, mogąc zaliczyć do grona naszych partnerów technologicznych światowego lidera branży – firmę Danfoss.

Thermia Mega bazuje na 40 latach doświadczenia w projektowaniu i produkcji pomp ciepła.

Sterownik z ekranem dotykowym
Nowy sterownik w pompie ciepła Mega jest wyposażony w kolorowy ekran dotykowy z przyjaznymi dla użytkownika, łatwymi do zrozumienia ikonami.

Nowy sterownik jest wyposażony w kolorowy dotykowy wyświetlacz, którego użytkowanie jest bezproblemowe dzięki intuicyjności menu. Interfejs użytkownika, czytelna infografika i dotykowa nawigacja zapewniają komfort pracy z urządzeniem.